ZIELONA GÓRA

TAJEMNICE ZIEMI LUBUSKIEJ

Poznaj atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem uroków Zielonej Góry i tajemnic jej historii.

Początki Zielonej Góry wiążą się z małą osadą, która istniała w okolicy dzisiejszego pl. Matejki. W czasach Bolesława Chrobrego te ziemie należały do Polski. Na połowę XII w. datuje się rozpoczęcie uprawy winorośli, z których do dziś słynie miasto i okolica. W XIII w. liczba mieszkańców zaczęła wzrastać. W związku z tym w XIV stuleciu Zielona Góra otrzymała prawa miejskie, zbudowano też pierwszy ratusz. W tych czasach miejscowość leżała na terenach, którymi władali Piastowie Śląscy.

Aby zagrać, wystarczy karta startową (można ją odebrać w punkcie informacji turystycznej na Starym Rynku lub pobrać z tej strony), a następnie podążyć według wskazówek i odkrywając po drodze ciekawe miejsca, zdobyć tajemne hasło. Po pomyślnym ukończeniu Gry, można wpisać się na listę zwycięzców.

1 2 3 4 5 6Ostatnio w grę ZIELONA GÓRA zagrali

  • Marek Bartoszewicz
  • Olek Bartoszewicz
  • Marcin Kozłowski Marek Kwiatkowski Maciej Orliński Michał Greszczyk Michał Czarnowski Magdalena Czyż Justyna Grzybek Kasia Mróz
  • Maciej Orliński
  • Zuzia Szymaniec
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!


[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

INNE GRY TURYSTYCZNE

POLECAMY TAKŻE:


ŁAGÓW


PRZYSTAŃ W GORZOWIE


WSCHOWA