GÓRA

TAJEMNICE DOLNEGO ŚLĄSKA

Poznaj atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem uroków Góry i tajemnic jej zawiłej historii.

Położona nieco na uboczu województwa dolnośląskiego Góra, czasem zwana Górą Śląską, swą ponad siedemsetletnią historią mogłaby obdzielić kilka miejscowości. Miasto wielokrotnie zmieniało właściciela, co świadczy o jego wielkiej wartości. Wśród panujących na tych terenach byli Piastowie, Czesi, Jagiellonowie i Habsburgowie. Pod koniec XVIII wieku zawędrowali tutaj nawet Rosjanie.

Dzisiejsza Góra prezentuje dwa oblicza: jakby zatrzymaną w czasie część wschodnią, z wąskimi uliczkami czy niskimi domkami, pełnymi uroku i śladów bogatej historii oraz nowoczesną, południową część, powstałą już w XX wieku. Niniejsza gra wiedzie ścieżkami po najciekawszych zakątkach miasteczka, które znakomicie prezentują jego wyjątkowy charakter.

Grę można rozegrać w dowolnym terminie, bez względu na godziny funkcjonowania ujętych w niej obiektów (np. Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej), jednak warto tak zaplanować wycieczkę, by móc pełniej poznać odwiedzane miejsca. Obiekty ujęte w grze położone są w niewielkiej odległości od siebie, wystarczy więc kilkudziesięciominutowy spacer na rozwiązanie zagadki i zaprzyjaźnienie się z miastem.

Aby zagrać, wystarczy pobrać kartę startową (znajdującą się na tej stronie lub w Pracowni Historii Ziemi Górowskiej w Górze, przy ul. Podwale 24) a następnie, korzystając z własnej wyobraźni a czasem nawet odrobiny sprytu, podążyć według wskazówek i odkrywając po drodze ciekawe miejsca, zdobyć tajemne hasło. Na stronie każdej z Gier, po pomyślnym ukończeniu Gry, można wpisać się na listę zwycięzców.

1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę GÓRA zagrali

  • Jolanta Szymuś
  • Basia Michalewska
  • Dorota Klapczarek
  • Maciej Pasek
  • Ireneusz Pasek
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


ŻMIGRÓD


GŁOGÓW


TAJEMNICA KAMIENNYCH KRĘGÓW

INNE GRY TURYSTYCZNE