GŁOGÓW

TAJEMNICE DOLNEGO ŚLĄSKA

Poznaj atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem uroków Głogowa i tajemnic jego skomplikowanej historii.

Głogów, najczęściej kojarzony z największym w Polsce rondem i ciężkimi walkami w 1945 roku, które niemal zmiotły miasto z powierzchni ziemi, sięga swą historią aż do czasów Piastowskich. Przez wieki było to miasto książęce, pod panowaniem władców polskich, czeskich i niemieckich. Mimo trudnej historii, przestrzeń Głogowa wciąż pełna jest śladów kultur i narodów, które przez wieki kształtowały miasto. Po takich właśnie śladach wiedzie niniejsza gra.Grę można rozegrać w dowolnym terminie, bez względu na godziny funkcjonowania ujętych w niej obiektów (np. Kolegiata), jednak warto tak zaplanować wycieczkę, by móc lepiej poznać odwiedzane miejsca. Obiekty ujęte w grze położone są w niewielkiej odległości od siebie, wystarczy więc dwugodzinny spacer na rozwiązanie zagadki i zaprzyjaźnienie się z miastem.


Aby zagrać, wystarczy pobrać kartę startową (znajdującą się na tej stronie) a następnie, korzystając z własnej wyobraźni, a czasem nawet odrobiny sprytu, podążyć według wskazówek i odkrywając po drodze ciekawe miejsca, zdobyć tajemne hasło. Po pomyślnym ukończeniu Gry, można wpisać się na listę zwycięzców.

Gra w Głogowie objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Głogowa.

 1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę GŁOGÓW zagrali

  • Małgorzata Bro
  • Renata Pawłowska
  • Piotr Pawłowski
  • Anna Górska
  • Barbara Makara
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


GÓRA


PRZYSTAŃ W GORZOWIE


ŻMIGRÓD

INNE GRY TURYSTYCZNE