ŚLADAMI BITWY NAD BZURĄ

gra turystyczna w Sochaczewie

Akcja gry rozgrywa się w Sochaczewie. To jedno z najstarszych miast na Mazowszu, położone przy przeprawie przez Bzurę na drodze do Warszawy. Zniszczone i wyludnione podczas pierwszej wojny światowej, do roku 1939 nie zostało w całości odbudowane.We wrześniu 1939 roku, w czasie niemieckiej agresji, stało się miejscem ciężkich walk.

9 września połączone armie Poznań i Pomorze (liczące ok. 150 tys. żołnierzy) rozpoczęły kontratak na niemieckie wojska prące na Warszawę. Po początkowych sukcesach ofensywa została zahamowana, a dowódca Armii Poznań Tadeusz Kutrzeba rozkazał przebijanie się do Warszawy i Modlina. Na drodze polskich oddziałów był Sochaczew, zajęty wcześniej przez wojska niemieckie.
13 września został odbity przez polskie oddziały pod dowództwem majora Feliksa Kozubowskiego. Walki z przeważającymi siłami niemieckimi trwały do 16 września. Major Kozubowski zginął wraz z większością swoich żołnierzy... Bohaterski dowódca, jego podwładny oraz ówczesny mieszkaniec miasta staną się twoimi przewodnikami po współczesnym Sochaczewie i poprowadzą śladami słynnej bitwy.

Twoim zadaniem jest odczytanie hasła ukrytego w rozkazie bohaterskiego dowódcy obrony miasta. Aby tego dokonać – zaplanuj dogodną trasę i wyrusz śladami tamtych dni po ulicach oraz parkach Sochaczewa.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę ŚLADAMI BITWY NAD BZURĄ zagrali

  • Paulina Cieśla
  • Mati Niedźwiecka
  • Julian Chudy
  • MIŁOSZ PTASIŃSKI
  • Dariusz Babańczyk
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


ŁAMACZE SZYFRÓW


BYDGOSZCZ, BRDA I WSZYSTKO GRA!


TAJEMNICA MISTRZA FLORIANA

INNE GRY TURYSTYCZNE