ŁAMACZE SZYFRÓW

Jesteś agentem Dwójki – polskiego wywiadu wojskowego. Twoi przełożeni powierzają Ci niezwykle ważne zadanie. Jest rok 1929 i w Poznaniu lada chwila ma ruszyć kurs kryptologii dla młodych matematyków, tymczasem polski szpieg działający w sztabie wroga zaraportował, że wywiad przeciwnika zaczął interesować się planowanym szkoleniem. Najwyraźniej ktoś donosi. Nasłuch radiowy przechwycił zaszyfrowaną depeszę nadaną z Berlina do Poznania. Złamanie jej da szansę na zdemaskowanie zdrajcy. Do dzieła!

W 1929 roku w Poznaniu miało miejsce historyczne wydarzenie. Polski wywiad wojskowy zorganizował dla studentów matematyki Uniwersytetu Poznańskiego kurs kryptologii. Trzy lata później trójka uczestników tego kursu dokonała rzeczy niemożliwej – złamała kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Wydarzenie to nie tylko wpłynęło na losy II wojny światowej, pomagając w zwycięstwie aliantów, ale też było kamieniem milowym w historii kryptoanalizy, która odtąd stała się sztuką ściśle powiązaną z matematyką.

Karty do gry można odebrać w Poznaniu w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku, Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka i w wybranych hostelach.

Gra jest dostępna również w języku angielskim.

Polecamy także bardziej klasyczną formę - spacer po Poznaniu śladami Enigmy z mobilnym przewodnikiem.

1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
Ostatnio w grę ŁAMACZE SZYFRÓW zagrali

  • Lena Wiśniewska
  • Piotr Wiśniewski
  • Seweryn Furmanek
  • Bartosz Furmanek
  • Hanna Grzegorczyk
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


TRYPTYK MIEJSKI WILDA


ZAKLĘTE W KAMIENIU


TAJEMNICA MISTRZA FLORIANA

INNE GRY TURYSTYCZNE