Z DĘBCA NA BUŁGARSKĄ

Gra turystyczna na stulecie Lecha Poznań

Lech Poznań to klub o stuletniej tradycji. Z kartą gry możesz prześledzić losy popularnego Kolejorza od skromnych początków w podpoznańskim wówczas Dębcu aż po mistrzostwo w jubileuszowym sezonie.

Historia klubu sięga roku 1920 i klubu Lutnia Dębiec. Później przez lata klub rósł w siłę, stając się ulubioną drużyną mieszkańców Poznania i Wielkopolan. W szczytowym okresie drużyna była w stanie przyciągnąć na trybuny nawet 60 tysięcy widzów. Przez lata drużyna zmieniała koszulki, nazwę i stadiony. Największe sukcesy rozpoczęły się w latach 1980., kiedy klub wywalczył pierwsze mistrzostwo Polski, a tytuł ten zdobył później jeszcze siedmiokrotnie.

Z kartą startową ruszasz śladami dziejów Lecha Poznań. Twoimi przewodnikami będą postacie symbolizujące najważniejsze etapy rozwoju klubu. Aby wykonać zadanie, musisz odwiedzić (w dowolnej kolejności) miejsca przez nie wskazane i odnaleźć elementy z fotografii lub rozwikłać zagadki z karty gry. Dzięki temu rozpoznasz, które litery (widoczne przy fotografiach lub będące rozwiązaniem zagadek) wyznaczają kolejność podań na tablicy taktycznej – od centrum boiska, aż do strzelenia gola.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w gre Z DĘBCA NA BUŁGARSKĄ zagrali

  • Seweryn Furmanek
  • Bartosz Furmanek
  • Hanna Grzegorczyk
  • Krzysztof Stępniak
  • Mic MO
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeżli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


#WARTOwiedzieć


ROWEREM WOKÓŁ POZNANIA


ROWEREM PO POZNANIU

INNE GRY TURYSTYCZNE