Z DĘBCA NA BUŁGARSKĄ

Gra turystyczna na stulecie Lecha Poznań

Lech Poznań to klub o stuletniej tradycji. Z kartą gry możesz prześledzić losy popularnego Kolejorza od skromnych początków w podpoznańskim wówczas Dębcu aż po mistrzostwo w jubileuszowym sezonie.

Historia klubu sięga roku 1920 i klubu Lutnia Dębiec. Później przez lata klub rósł w siłę, stając się ulubioną drużyną mieszkańców Poznania i Wielkopolan. W szczytowym okresie drużyna była w stanie przyciągnąć na trybuny nawet 60 tysięcy widzów. Przez lata drużyna zmieniała koszulki, nazwę i stadiony. Największe sukcesy rozpoczęły się w latach 1980., kiedy klub wywalczył pierwsze mistrzostwo Polski, a tytuł ten zdobył później jeszcze siedmiokrotnie.

Z kartą startową ruszasz śladami dziejów Lecha Poznań. Twoimi przewodnikami będą postacie symbolizujące najważniejsze etapy rozwoju klubu. Aby wykonać zadanie, musisz odwiedzić (w dowolnej kolejności) miejsca przez nie wskazane i odnaleźć elementy z fotografii lub rozwikłać zagadki z karty gry. Dzięki temu rozpoznasz, które litery (widoczne przy fotografiach lub będące rozwiązaniem zagadek) wyznaczają kolejność podań na tablicy taktycznej – od centrum boiska, aż do strzelenia gola.

Jeśli do końca października wpiszesz się na listę zwycięzców i dodasz relację z gry, masz szansę na nagrodę! Na autorów 50 najciekawszych relacji czeka specjalna edycja szalika klubowego celebrująca rok stulecia oraz mistrzostwa Polski. Jedna osoba może wpisać się na listę zwycięzców tylko jeden raz.1 2 3 4 5 6

[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę Z DĘBCA NA BUŁGARSKĄ zagrali

  • Miłosz Sojka
  • Tomek Marciniak
  • Wojtek Wrzesiński
  • Kamil Tobecki
  • Adam Słodowski
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


ROWEREM PO POZNANIU


#WARTOwiedzieć


ROWEREM WOKÓŁ POZNANIA

INNE GRY TURYSTYCZNE