#WARTOwiedzieć

Gra turystyczna na 110. urodziny Warty Poznań

Warta Poznań jest najstarszym istniejącym klubem piłkarskim działającym w stolicy Wielkopolski i jednym z najstarszych w kraju. Dzięki grze odwiedzisz miejsca związane z jedenastoma dekadami Zielonych. Na rozwiązanie czeka jedenaście zagadek związanych z klubem.

Historia Klubu Sportowego Warta Poznań zaczyna się 15 czerwca 1912 roku, gdy Polacy postanowili założyć własne zrzeszenie, które mogłoby rywalizować z niemieckimi klubami futbolowymi. Pierwsze lata niepodległej Polski przyniosły zespołowi wiele sukcesów. W 1929 roku Warta po raz pierwszy zdobyła tytuł mistrzów Polski, a po wojnie – w 1947 roku zespół ponownie sięgnął po tytuł mistrzowski. Później historia klubu toczyła się ze zmiennym szczęściem. Od 2020 roku po kilku awansach Zieloni na powrót grają wśród najlepszych zespołów w kraju. Przez lata zmieniali się piłkarze, stroje, a nawet stadion, na którym Warta rozgrywała swoje mecze.

Wyruszasz śladami 110 lat dziejów Warty Poznań. Twoim przewodnikiem będzie Edmund Szyc – jeden z założycieli klubu przez długie lata zaangażowany w jego działalność. Aby wykonać zadanie, musisz odwiedzić (w dowolnej kolejności) miejsca przez niego wskazane i odnaleźć elementy z fotografii lub rozwikłać zagadki z karty gry. Dzięki temu odczytasz hasło końcowe.

UWAGA: W związku z rozbiórką jednego z historycznych obiektów Warty przy ul. Droga Dębińska (i dezaktualizacją jednego ze zdjęć) podpowiadamy, że jedną z liter hasła jest litera „R”.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę #WARTOwiedzieć zagrali

  • Seweryn Furmanek
  • Bartosz Furmanek
  • Hanna Grzegorczyk
  • BARBARA SZAJDA
  • Anna Mazur
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


ROWEREM PO POZNANIU


ROWEREM WOKÓŁ POZNANIA


Z DĘBCA NA BUŁGARSKĄ

INNE GRY TURYSTYCZNE