TAJEMNICE KURSU SZYFRÓW

gra turystyczna

Fabuła gry toczy się w Poznaniu i nawiązuje do historycznego kursu szyfrów z 1929 roku. Twoim zadaniem będzie odczytanie zaszyfrowanej wiadomości. By odkryć ukryte znaczenia liter trzeba odwiedzić miejsca związane ze słynnym kursem szyfrów oraz rozwiązać zagadki jego uczestników i wykładowców. Gra rozpoczyna się pod budynkiem Centrum Szyfrów Enigma w Poznaniu.

Wyobraź sobie, że uczestniczysz w kursie szyfrów. Przed Tobą wyzwanie, które ma sprawdzić Twoją kryptologiczną intuicję. Twoim zadaniem jest odczytanie utajnionej wiadomości za pomocą szyfru, który każdej z liter alfabetu przypisuje inny znak. Wyrusz śladami poznańskiego kursu szyfrów z 1929 roku – możesz liczyć na wskazówki jego uczestników i prowadzących.

Odwiedź siedem miejsc, których adresy widnieją przy postaciach bohaterów gry. Kolejność wykonywania zadań jest dowolna. Każde z nich pozwoli Ci na poznanie ukrytych znaczeń kolejnych znaków. Podejmij wyzwanie i sprawdź, ile zaszyfrowanych liter musisz odkryć, by odszyfrować wiadomość! Im mniej znaków będziesz potrzebować, tym większą masz kryptologiczną intuicję!

Gdy poznasz odpowiedź wpisz ją poniżej uzupełniając polskie litery, a znajdziesz się na liście zwycięzców.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:


Ostatnio w grę TAJEMNICE KURSU SZYFRÓW zagrali

  • Mikołaj Bullert, Aleksandra Kaczmarek
  • Seweryn Furmanek
  • Bartosz Furmanek
  • Hanna Grzegorczyk
  • Marcin Chełstowski
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


CODEBREAKERS


ZAKLĘTE W KAMIENIU


TAJEMNICA MISTRZA FLORIANA

INNE GRY TURYSTYCZNE