ŚLADAMI POZNAŃSKICH FORTYFIKACJI POLIGONALNYCH

spacer tematyczny

Historia poznańskich fortyfikacji sięga czasów średniowiecza. Dzisiaj zapraszamy Cię na spacer śladami fortyfikacji poligonalnych, które szczelnie oplatały Poznań. W trakcie wędrówki zapoznasz się wybranymi reliktami obiektów fortecznych obecnymi wciąż w krajobrazie miasta. Ze względu na odległości pomiędzy poszczególnymi punktami gry zalecamy pokonanie trasy np. rowerem lub rozłożenie jej na części.

Aby wziąć udział w spacerze wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do internetu, aby w przestrzeni Poznania odkrywać elementy dawnej twierdzy. CO WAŻNE - nie musisz instalować żadnej aplikacji!

NIECO HISTORII
Poznań w czasie zaborów ze względu na swoje położenie na osi Warszawa–Berlin oraz bliskość granicy z zaborem rosyjskim został uznany przez rządzących w mieście Prusaków za ważny punkt strategiczny. Bezpośrednio wpłynęło to pomysł opracowania wstępnych planów ufortyfikowania obszaru. Ich autorem był szef sztabu generalnego – generał Karl von Grolman, który konieczność wzniesienia twierdzy argumentował przesłankami wojskowymi, politycznymi i społecznymi. W liście skierowanym do króla Prus Fryderyka Wilhelma III pisał: „Poznań musi być twierdzą. Będzie ona gwarantem, że Prusy za żadną cenę nie odstąpią tak potrzebnych im ziem i jednym ciosem zmiażdżą odwieczne knowania i intrygi Polaków”.
Tak zaczęła się historia powstania pruskiej Twierdzy Poznań, której najstarszy i najmniej dziś znany odcinek poznasz jeśli podążysz jej śladami przy pomocy urządzenia mobilnego.

Ostatnio w grę ŚLADAMI POZNAŃSKICH FORTYFIKACJI POLIGONALNYCH zagrali

  • Nazarii Pazyn
  • Damian Piaskowski
  • Karolina Piaskiwska
  • Mirek Janeczko
  • Piotr Stankiewicz
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!


[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

INNE GRY TURYSTYCZNE

POLECAMY TAKŻE:


SZLAKIEM BRAM TWIERDZY NAD WARTĄ


FORT WINIARY


KINO W KONINIE - KONIN W KINIE