ŚLADAMI POZNAŃSKICH EWANGELIKÓW

gra turystyczna

Pierwsze informacje o ewangelikach w Poznaniu pojawiają się w XVI w. Ich obecność, będąca często skutkiem konwersji religijnej, wynikała początkowo przede wszystkim z podtrzymywanych kontaktów handlowych i kulturowych z coraz bardziej zreformowanym Zachodem. Wśród wyznawców początkowo byli też uciekający przed prześladowaniami emigranci osiedlający się w mieście oraz przybywający do Poznania Niemcy, a w XX w. ludność polska przesiedlona ze wschodu po I wojnie światowej.

Dziedzictwo ewangelików na stałe wpisało się w poznański krajobraz. Wędrując w trakcie gry dzielnicami miasta, przekonasz się, jak urozmaicona jest to architektura i jak charakterystyczny element lokalnego pejzażu stanowi. Do gry zaprasza Cię jedna z poznańskich diakonisek. Od niej dowiesz się, jak poznać finałowe hasło. Ze względu na znaczne odległości między obiektami trasę warto przejechać rowerem lub podzielić na odcinki. Kolejność odwiedzania punktów, przy których podano ich adres, jest dowolna.

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie „Centrum Warte Poznania”.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę ŚLADAMI POZNAŃSKICH EWANGELIKÓW zagrali

  • Agnieszka Pawlak
  • Adam Mańkowski
  • 11 PgDH Ignis im. Zofii Cierniakowej
  • Marek Morze
  • Dominik Śliwicki
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


CHRZCIELNICA POLSKI OSTRÓW LEDNICKI


JAK KUBA BOGU, TAK BÓG KUBIE


GNIEZNO – MIASTO KRÓLÓW

INNE GRY TURYSTYCZNE