ŚLADAMI POZNAŃSKICH EWANGELIKÓW

gra turystyczna

Pierwsze informacje o ewangelikach w Poznaniu pojawiają się w XVI w. Ich obecność, będąca często skutkiem konwersji religijnej, wynikała początkowo przede wszystkim z podtrzymywanych kontaktów handlowych i kulturowych z coraz bardziej zreformowanym Zachodem. Wśród wyznawców początkowo byli też uciekający przed prześladowaniami emigranci osiedlający się w mieście oraz przybywający do Poznania Niemcy, a w XX w. ludność polska przesiedlona ze wschodu po I wojnie światowej.

Dziedzictwo ewangelików na stałe wpisało się w poznański krajobraz. Wędrując w trakcie gry dzielnicami miasta, przekonasz się, jak urozmaicona jest to architektura i jak charakterystyczny element lokalnego pejzażu stanowi. Do gry zaprasza Cię jedna z poznańskich diakonisek. Od niej dowiesz się, jak poznać finałowe hasło. Ze względu na znaczne odległości między obiektami trasę warto przejechać rowerem lub podzielić na odcinki. Kolejność odwiedzania punktów, przy których podano ich adres, jest dowolna.

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie „Centrum Warte Poznania”.1 2 3 4 5 6Ostatnio w grę ŚLADAMI POZNAŃSKICH EWANGELIKÓW zagrali

  • Marcin Herman
  • Grażyna Dziurzyńska
  • Kinga Tambor-Kołodziejska
  • Amelka Kołodziejska
  • Julka Kołodziejska
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

POLECAMY TAKŻE:


CHRZCIELNICA POLSKI GNIEZNO


ZAKLĘTE W KAMIENIU


ŚLADAMI OSADY ŚWIĘTEGO GOTARDA