PIĘĆ FORTÓW - PIĘĆ HISTORII

czyli przygoda na poznańskich fortach

Poznań był twierdzą przez 1000 lat swojej historii. Szczytem rozwoju technicznego poznańskich fortyfikacji był pierścień fortów wzniesionych po roku 1870 i wielokrotnie modernizowanych ze względu na ciągły rozwój techniki wojennej. W efekcie powstało 18 fortów, kilkaset schronów międzypola, systemy koszar i magazynów oraz dróg...

Do niedawna niedostępne obiekty, zapomniane, opustoszałe, na nowo zapełniają się turystami, sympatykami chcącymi poznać ich ciekawą, niekiedy straszną i tajemniczą historię. To dla nich powstała ta gra.

UWAGA!
• Średni czas dotyczy wizyty na jednym forcie.
• Warto wcześniej poznać godziny zwiedzania.
• Prosimy o zachowanie ostrożności. Nie należy zapuszczać się w miejsca, których nie opisano w grze oraz których nie wskazał przewodnik. Każdy bierze udział w zabawie na własną odpowiedzialność.
• Poznańskie forty to teren chroniony prawnie; żyjące tam nietoperze i występująca roślinność są pod ścisłą ochroną.
• Cześć punktów gry dostępna jest tylko podczas zwiedzania z przewodnikiem. Poznaj szczegółowe informacje na temat zwiedzania Fortu III (ptpf.org.pl), Fortu Va (www.kernwerk.pl) i Fortu VI (www.fortpoznan.pl).
• Gra jest dostępna także w formie drukowanej. Bezpłatne karty gry można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku oraz w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Ratajczaka 44.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę PIĘĆ FORTÓW - PIĘĆ HISTORII zagrali

  • Tymek Nowicki

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


PIERWSZY STOPIEŃ POZNANIA


SZLAKIEM BRAM TWIERDZY NAD WARTĄ


FORT WINIARY

INNE GRY TURYSTYCZNE