ŚLADAMI POZNAŃSKICH LEKARZY

gra turystyczna

Kiedy w pierwszej połowie XIX wieku Karol Marcinkowski – słynny poznański lekarz, a dziś patron tutejszego Uniwersytetu Medycznego, opuszczał więzienne mury, by pomagać w opanowaniu epidemii cholery, w Poznaniu praktykowało ledwie dwudziestu sześciu lekarzy. Do dziś liczba ta wraz z rozwojem miasta gwałtownie wzrosła, a wielu lekarzy zapisało się złotymi zgłoskami w historii Poznania.

Ruszasz śladami wielkich poznańskich lekarzy, by dowiedzieć się, jakie zalecenie zostało zapisane na tajemniczej recepcie. Twoi niecodzienni przewodnicy zaprowadzą Cię do miejsc, w których żyli, pracowali, lub takich, które są w inny sposób z nimi związane. Docierając tam, poznasz litery, które wyjaśnią znaczenie kolejnych znaków użytych do zapisania tajnej recepty. Zastępując nieczytelne znaki z recepty odszyfrowanymi literami, z łatwością odczytasz końcowe hasło gry.

Gra jest dostępna także w formie drukowanej. Bezpłatne karty gry można odebrać w Centrum Informacji Turystycznej na Starym Rynku oraz w Centrum Informacji Miejskiej i Salonie Posnania przy ul. Ratajczaka 44.



1 2 3 4 5 6




[ kliknij by otworzyć grę ]




mecenas gry:

Ostatnio w grę ŚLADAMI POZNAŃSKICH LEKARZY zagrali

  • Natalia Dutkowiak
  • Patryk Lewandowski
  • Tomek
  • Hubert Bossy
  • Marcin Szczepański
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


BRACTWO ODKRYWCÓW


MUZEUM POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO


TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY

INNE GRY TURYSTYCZNE