SZLAKIEM BRAM TWIERDZY NAD WARTĄ

Rowerowa gra turystyczna

Poznań przez ponad 1000 lat swojej historii pozostawał warownią. Już w IX wieku był tu gród, który stopniowo rozbudowywano w kolejnych stuleciach. Przez wieki umocnienia przybierały najróżniejsze formy, ale niezależnie, czy były drewniane, murowane, czy ziemne, fortyfikacje zawsze charakteryzował jakiś element wspólny – pewien rodzaj bramy.

Dlatego też szlak naszej przygody z warownią nad rzeką Wartą wyznaczą bramy – wszak właśnie brama widnieje na herbie Poznania.

Wyznacz dogodną dla siebie trasę i odwiedź wskazane na mapie punkty. Zapoznaj się z rysunkami i opisami, a w miejscach oznaczo nych czerwonym okręgiem również z wiadomościami zamieszczonymi na tablicach na Poznańskim Szlaku Fortecznym.Wpisując odpowiednie litery zgodnie z instrukcją na odwrocie karty gry, z łatwością odczytasz końcowe hasło gry i będziesz mógł wpisać je poniżej.

Uwaga, ze względu na duże odległości pomiędzy poszczególnymi punktami gra została skierowana do rowerzystów i do tego założenia odnoszą się podane informacje o średnim czasie gry.

REGULAMIN GRY
 1. Gra SZLAKIEM BRAM TWIERDZY NAD WARTĄ została opracowana przed zespół gryturystyczne.pl (działający przy Stowarzyszeniu Kulturalno-Turystycznym VIATOR). Gra została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Poznania
 2. W grze może wziąć udział każdy, jednak sugerowany wiek gracza to 12 lat wzwyż.
 3. Gra dostępna jest na stronie www.gryturystyczne.pl oraz w wybranych punktach informacji turystycznej. Udział w zabawie jest bezpłatny.
 4. Ze względu rowerowy na charakter zabawy każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania szczególnej dbałości o bezpieczeństwo w ruchu ulicznym.
 5. Gra dostępna jest 7 dni w tygodniu i to od uczestnika zależy kiedy weźmie w niej udział.
 6. Po pokonaniu trasy gry i utworzeniu hasła końcowego można wpisać się na listę zwycięzców na stronie www.gryturystyczne.pl
 7. Oprócz wpisania na listę zwycięzców można ocenić i opisać grę w krótkiej ankiecie. Osoby, które tego dokonają mają szansę na otrzymanie nagrody w konkurcie serwisu gryturystyczne.pl na najciekawszą relację z gry.
 8. Gra ma charakter samoobsługowy, toczy się w ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej, w związku z czym za wszelkie zdarzenia podczas gry odpowiada uczestnik.
1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę SZLAKIEM BRAM TWIERDZY NAD WARTĄ zagrali

 • Seweryn Furmanek
 • Bartosz Furmanek
 • Hanna Grzegorczyk
 • Piotr Burzyński
 • Marcin Olejniczak
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


ROWEREM PO POZNANIU


ROWEREM WOKÓŁ POZNANIA


FORT WINIARY

INNE GRY TURYSTYCZNE