ZAKLĘTE W KAMIENIU

Spacer śladami rzeźb zdobiących Dzielnicę Zamkową

Poznaj atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Poznania i jego historii. Nie każdy wie, że poza poznańskim Starym Rynkiem jest wiele innych, niezwykle ciekawych przestrzeni. Jedną z nich jest niegdysiejsza Dzielnica Zamkowa, której nazwa niedawno znów powróciła do poznańskiej topografii.

Choć wielu dobrze wie, gdzie jest zamek cesarski, niekoniecznie zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jeden z elementów doskonale przemyślanego założenia urbanistycznego. Sam zamek, nawiązujący do architektury romańskiej, sąsiaduje z podobnymi w stylu: dawną Dyrekcją Poczty (dziś budynek pełni taką samą funkcję) oraz Ziemstwem Kredytowym (dziś siedziba banku). Z zamkowego parku roztacza się widok na neobarokowy gmach dawnej Komisji Kolonizacyjnej (dziś Collegium Maius), neoklasyczny budynek Teatru Miejskiego (dziś potocznie nazywana Operą) oraz neorenesansową Akademię Królewską (obecnie Collegium Minus).

Każdy z tych budynków odznacza się wyjątkową historią, każdy też pełen jest niezwykłych dekoracji i rzeźb. Właśnie te rzeźby stały się bohaterami niniejszej gry.

Aby w nią zagrać, wystarczy pobrać kartę startową (znajdującą się na tej stronie) a następnie, korzystając z własnej wyobraźni a czasem nawet odrobiny sprytu, podążyć według wskazówek i odnajdując po drodze ciekawe miejsca, rozwiązać przygotowane zagadki.

1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
Ostatnio w gre ZAKLĘTE W KAMIENIU zagrali

  • Marta Perlik-Napierała
  • Seweryn Furmanek
  • Bartosz Furmanek
  • Hanna Grzegorczyk
  • Iwona Wn
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeżli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


TAJEMNICA MISTRZA FLORIANA


ŁAMACZE SZYFRÓW


CZAS PATRIOTÓW

INNE GRY TURYSTYCZNE