PIERWSZE ISKRY

Śladami powstania wielkopolskiego w okolicach Poznania

Poznaj atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Poznania i jego historii. 27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu Powstanie Wielkopolskie. Nie było ono, jak chcieli niektórzy, nagłym rewolucyjnym zrywem Polaków w ogarniętych rewolucją Niemczech. Społeczeństwo wielkopolskie przez długie lata przygotowywało się, najpierw duchowo, a później bardzo praktycznie do chwili, która miała nadejść, aż wreszcie doczekano się...

Poznaj atrakcyjny sposób na spędzenie wolnego czasu, połączony z odkrywaniem Poznania i jego historii.

27 grudnia 1918 roku wybuchło w Poznaniu Powstanie Wielkopolskie. Nie było ono, jak chcieli niektórzy, nagłym rewolucyjnym zrywem Polaków w ogarniętych rewolucją Niemczech. Społeczeństwo wielkopolskie przez długie lata przygotowywało się, najpierw duchowo, a później bardzo praktycznie do chwili, która miała nadejść, aż wreszcie doczekano się...

Znakomita część dziewiętnastego wieku upłynęła w Wielkopolsce pod znakiem pracy organicznej. Oficerowie i żołnierze Najdłuższej Wojny Nowoczesnej Europy nie używali wprawdzie armat i karabinów, jednak ich dokonania były bardziej trwałe niż wyniki niejednej krwawej kampanii.

Wychowali oni pokolenie urodzone u schyłku dziewiętnastego stulecia. Pokolenie, któremu przyszło stanąć do walki z bronią w ręku o wolność Poznania i Wielkopolski, a wcześniej się do niej przygotować.

Temu pokoleniu poświęcamy tę grę. Zapraszamy na wędrówkę szlakiem miejsc związanych nierozerwalnie z wydarzeniami tamtych lat.

Aby zagrać, wystarczy pobrać kartę startową (znajdującą się na tej stronie) a następnie, korzystając z własnej wyobraźni a czasem nawet odrobiny sprytu, podążyć według wskazówek i odnajdując po drodze ciekawe miejsca, rozwiązać przygotowane zagadki.

1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
Ostatnio w grę PIERWSZE ISKRY zagrali

  • Marcin Herman
  • Urszula Dziurzyńska
  • Grażyna Dziurzyńska
  • Piotr Burzyński
  • Marcin Olejniczak
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


ŁAMACZE SZYFRÓW


POZNAŃ POZA CZASEM


CZAS PATRIOTÓW

INNE GRY TURYSTYCZNE