VIVAT ACADEMIA!

tradycje akademickie Poznania

Poznańskie tradycje akademickie sięgają 1518 roku, kiedy to powstała Akademia założona przez biskupa Lubrańskiego, jednak dopiero Kolegium Jezuickie uzyskało w 1611 roku z rąk króla Zygmunta III Wazy prawo nadawania tytułów naukowych. To wydarzenie uznaje się za początek tradycji akademickich Poznania. Niestety Kolegium szybko utraciło swą rangę. Z kolei w czasie zaborów Polacy, z przyczyn politycznych, nie mogli mieć własnego uniwersytetu. Powstało wówczas Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, które pełniło rolę naukowej ostoi polskości. Polska szkoła wyższa powstała dopiero w 1919 roku, wraz z odzyskaniem niepodległości. Dzisiejszy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza jest jej bezpośrednim kontynuatorem.

Właśnie stałeś się studentem niezwykłego Uniwersytetu - uczelni na której spotkasz najznamienitszych profesorów wykładających w Poznaniu na przestrzeni ostatnich 400 lat. Przed Tobą 8 egzaminów z przedmiotów, które były wykładane w Kolegium Jezuickim.

Uwaga! Karty do gry dystrybuuje Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT - operator Bramy Poznania.1 2 3 4 5 6Ostatnio w grę VIVAT ACADEMIA! zagrali

  • Barbara Michalewska
  • Natalia Gunerka
  • Urszula Dziurzyńska
  • Anna Wosicka
  • Stanisław Wosicki
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!
INNE GRY TURYSTYCZNE

POLECAMY TAKŻE:


VIVAT ACADEMIA!


POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI


TRAKTEM KRÓLÓW I CESARZY