QUEST DO POWIDZA PO ROZUM

Zapraszamy do odkrywania tajemnic Powidza, szczególnie z czasów zaborów, walki o niepodległość w okresie powstania wielkopolskiego i rozwoju uzdrowiska w pierwszej połowie XX wieku.

Wędrując z questem w ręku dowiesz się, kiedy Powidz był miasteczkiem przygranicznym, kto spotykał się w restauracji Pietraszaka, jakie łąki rosną… pod wodą i dlaczego kiedyś tak chętnie odwiedzano Łazienki nad jeziorem. Naprawdę warto zajrzeć do Powidza, nie tylko po… rozum!

Powidz leży w Wielkopolsce, w powiecie słupeckim, w gminie Powidz, ok. 70 km na wschód od Poznania, nad Jeziorem Powidzkim, na terenie Powidzkiego Parku Krajobrazowego.

Trasa questu rozpoczyna się przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ul. Park Powstańców Wielkopolskich 1).

Zabawa polega na tym, aby korzystając z rymowanych wskazówek należy przemieszczać się po miejscowości, wpisując na karcie odpowiedzi na zagadki. Litery z haseł cząstkowych utworzą rozwiązanie – hasło główne, a wskazówki doprowadzą do „skarbu” – pieczęci, którą należy odcisnąć na karcie, a następnie pozostawić dla kolejnych uczestników zabawy. Na zakończenie można się też wpisać do księgi pamiątkowej.

Opiekun questu: Anna Wiatr, Biblioteka Publiczna Gminy Powidz, tel. (63) 277 63 52 (pn., śr., pt. 11-18, wt., czw. 8-15, VII-VIII pn.-pt. 8-15), bibliotekapowidz@interia.pl.

Quest stworzony przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Bibliotekę Publiczną Gminy Powidz.1 2 3 4 5 6Ostatnio w grę QUEST DO POWIDZA PO ROZUM zagrali

  • Alina i Artur
  • Ola i Kuba

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!


[ kliknij by otworzyć grę ]
INNE GRY TURYSTYCZNE

POLECAMY TAKŻE:


GÓRA


GŁOGÓW


BRACTWO ODKRYWCÓW