OSTRÓDA

turystyczna gra architektoniczna

Gra architektoniczna, której kartę startową trzymasz w ręku, jest specjalną odmianą turystycznej gry miejskiej. Akcja toczy się w Ostródzie. Uczestnicy rozwiązują przygotowane dla nich zagadki. Bawić się można indywidualnie lub zespołowo. Do zabawy zaprasza nas Jan Bażyński, znany też jako Johannes (lub Hans) von Baysen – rycerz krzyżacki, który stał się przywódcą opozycji i powstania antykrzyżackiego,pierwszy gubernator Prus, patron ostródzkiego liceum.

Materialne dziedzictwo może być odkrywane także przy okazji poszerzania wiedzy o architekturze. W dawnych czasach sztuka projektowania i wznoszenia budowli nie była powszechna ani dostępna dla wszystkich. Ci, którzy ją posiedli, zakładali często bractwa, które przekazywały cenną wiedzę z pokolenia na pokolenie. Z biegiem lat istnienie takich zrzeszeń obrosło legendą, a niektóre popadły w zapomnienie.

Być może takie zrzeszenie istniało (lub istnieje) w Ostródzie i przekazało wtajemniczonym sekretne hasło...

Oto karta startowa z niezrozumiałymi zapiskami. Te dziwne znaki to gmerki – symbole stosowane przez rzemieślników (często budowlanych) w celu identyfikacji swoich dzieł. Każdemu z nich przyporządkowany jeden adres ostródzkich zakamarków. Rusz śladem sekretnych zapisków i sprawdź, jaką skrywają tajemnicę. Każdemu gmerkowi odpowiada jedna litera alfabetu, a składają się one w zaszyfrowaną wiadomość!1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
Ostatnio w grę OSTRÓDA zagrali

  • Martyna i Michał
  • Hubert Dyczkowski
  • Kamila Bojanowska
  • Hubert Dyczkowski
  • Kamila Bojanowska
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


Na Krakowskim Rynku


KOD WĄGROWCA


W NOWEJ HUCIE

INNE GRY TURYSTYCZNE