W NOWEJ HUCIE

gra architektoniczna

Gra architektoniczna, której kartę startową trzymasz w ręku, jest specjalną odmianą turystycznej gry miejskiej. Akcja toczy się w krakowskiej Nowej Hucie. Uczestnicy rozwiązują przygotowane dla nich zagadki. Bawić się można indywidualnie lub zespołowo.

Renesansowe (i nie tylko) nawiązania w architekturze Nowej Huty stały się głównym motywem niniejszej gry. Każdy może poszerzyć swoją architektoniczną wiedzę, a przy okazji odkryć materialne dziedzictwo Nowej Huty. Pomoże w tym ilustrowany słowniczek opisujący najbardziej typowe detale zdobiące budynki w najstarszej części tej wyjątkowej dzielnicy Krakowa.

Oto karta startowa z tajemniczymi symbolami. Każdemu z nich przyporządkowano jakiś nowohucki adres. W każdym z tych miejsc znajdziesz jeden z detali opisanych w słowniczku. W ich rozpoznaniu pomogą wskazówki. Każdemu znakowi odpowiada jedna litera alfabetu, a składają się one w zaszyfrowaną wiadomość!

Ruszaj odkryć tajemnicę, którą młodzi budowniczy skryli przed wścibskim wzrokiem „imperialistycznych szpiegów”!

Dla lepszej orientacji tajne znaki z sekretnej listy rozmieszczone są na współczesnym planie Nowej Huty. Gdy uda się odczytać hasło, możesz wpisać się na listę zwycięzców i pobrać certyfikat.1 2 3 4 5 6
[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

Ostatnio w grę W NOWEJ HUCIE zagrali

  • Paweł Macias
  • Aleksandra Moś
  • Maria Cieślak
  • Szymon Sendecki
  • Daria Piersiak
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!

POLECAMY TAKŻE:


KOD WĄGROWCA


Na Krakowskim Rynku


Śladami Krakowskich Kościołów

INNE GRY TURYSTYCZNE