GNIEZNO – MIASTO KRÓLÓW

GNIEZNO – PIERWSZA STOLICA POLSKI – leżące w sercu Szlaku Piastowskiego jest jednym z najważniejszych dla polskich dziejów miast. Wraz z okolicznymi grodami – Ostrowem Lednickim, Grzybowem, Gieczem i Poznaniem – tworzyło zręby potęgi państwa Piastów, której znakiem było powstanie polskiej państwowości, przyjęcie chrztu i organizacja struktur kościelnych w młodym księstwie.

Królewskie tradycje Gniezna to nie tylko suche fakty odnotowane przez dawnych kronikarzy. Wielkie osobowości wpływają na ludzi i miejsca niezależnie od czasów. Pięć królewskich koronacji to ważny element dziedzictwa miasta. Można powiedzieć, że koronowani tu władcy zajmują honorowe miejsce nie tylko w historii Gniezna, ale też w jego teraźniejszości. A skoro tak, to zapewne mogą i dzisiaj mieć swoje ulubione miejsca w Gnieźnie.

Ruszasz śladami królów koronowanych w Gnieźnie, by poznając właścicieli koron widocznych na odwrocie tej karty, odnaleźć tajemnicze hasło.1 2 3 4 5 6Ostatnio w grę GNIEZNO – MIASTO KRÓLÓW zagrali

  • Klaudia Wagner
  • Karolina Andrychowicz
  • Ksawery Andrychowicz
  • Henryk Rosada
  • Iwona Tomaszewska
zobacz pozostałe osoby, które wpisały poprawną odpowiedź

Jeśli chcesz usunąć swoje dane z serwisu gryturystyczne.pl, wypełnij poniższy formularz.

UWAGA! Usunięte zostaną dane całego zespołu, tego procesu nie można cofnąć!


[ kliknij by otworzyć grę ]
mecenas gry:

INNE GRY TURYSTYCZNE

POLECAMY TAKŻE:


TAJNE SPOTKANIE


ŁAMACZE SZYFRÓW


ZAKLĘTE W KAMIENIU